Kosmetologia Holistyczna

Wszystkie informacje o zniżkach, dostępne w Regulaminie

uroda

Opis zabiegów

Pielęgnacja skóry twarzy i ciała

W naszej ofercie znajdują się ceny ,,od” – jest to uzależnione zarówno od marki jak i rodzaju kosmetyku wykorzystanego w trakcie zabiegu. Podczas wyboru kosmetyku kierujemy się potrzebami Państwa skóry.
Każdy zabieg jest indywidualnie dobierany do problemu skóry. Poniższe zabiegi są jedynie propozycją a ceny poglądowe. W zależności od potrzeb skóry proponowany zabieg może być rozszerzony innymi zabiegami lub preparat przewidziany w propozycji może ulec zmianie co wpłynie na zwiększenie lub zmniejszenie ceny zabiegu.
Ponadto stali klienci zawsze otrzymują swoją zniżkę na zabiegi!

01. Oczyszczanie wodorowe z pielęgnacją

Podstawą zabiegu jest aktywny wodór wytwarzany dzięki zastosowaniu wysokiej jakości generatora. Urządzenie usuwa z wody tlen oraz niekorzystne jony chloru, siarki, fosforu i nasyca ją aktywnym wodorem oraz korzystnymi jonami wapnia, magnezu i potasu. Aplikacje tych dobroczynnych substancji odbywa się pod ciśnieniem. W ten sposób uzyskujemy także efekt peelingu zewnętrznych warstw naskórka.Aktywny wodór jest najsilniejszym ze znanych antyoksydantów. Jako najmniejszy i najlżejszy z pierwiastków z łatwością wnika w głąb struktur skóry, gdzie wiąże się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi. Skutecznie je neutralizuje pozbawiając szkodliwych dla skóry właściwości. Następnie w postaci wody jest wydalany z organizmu.Silne właściwości antyoksydacyjne jonów wodoru sprawiają, że nie ma on sobie równych w walce z rodnikowym starzeniem skóry. Niemal dosłownie „wymiata” z niej wolne rodniki. Spowalnia, a nawet hamuje w ten sposób procesy starzenia już na poziomie komórkowym. Ponadto aktywny wodór posiada właściwości przeciwzapalne.

Wskazania: zabieg pielęgnacyjny dla każdego rodzaju cery, szczególnie dla skór wymagających odświeżenia, wygładzenia, pozbawionych blasku – ziemistych, eksponowanych na działanie zanieczyszczeń powietrza, jak również wielogodzinne przebywanie w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach – zmarszczki – utrata jędrności – cera naczyniowa – nadprodukcja sebum – opuchnięcia, cienie pod oczami – dla osób narażonych na działanie stresu.

Przeciwwskazania: aktywna infekcje w miejscu zabiegowym, np. opryszczka – przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym – nowotwory (5 lat od odzyskania zdrowia) – epilepsja – ciąża i karmienie piersią – aparat słuchowy.

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: profilaktycznie dla utrzymania zdrowia, nawilżenia i czystości skóry – raz w miesiącu lub w serii 6-8 zabiegów wykonywanych w cyklu dwutygodniowym.

Efekt: świeża, promienna i zdrowa skóra, oczyszczona z martwych komórek naskórka, substancji toksycznych i pozostałości po kosmetykach – złagodzenie stanów zapalnych – regulację wydzielania sebum – dotlenienie skóry właściwiej – wyrównanie kolorytu – wyeliminowanie szkodliwych wolnych rodników – spowolnienie procesów starzenia – mięśnie stają się rozluźnione – poprawa elastyczności, gęstości i jędrności – zwiększenie metabolizmu skóry – nawilżenie – stymulację powstawania włókien kolagenowych – spłycenie zmarszczek.

W skład zabiegu wchodzi:
 
demakijaż, peeling mechaniczny, maska, krem.
Zabieg oczyszczania wodorowego poradzi sobie jedynie z zaskórnikami, które są płytko umiejscowione pod skórą. W przypadku mocno zanieczyszczonej cery, z dużą ilością głęboko osadzonych wągrów, oczyszczanie wodorowe będzie jedynie zabiegiem uzupełniającym manualne oczyszczanie twarzy. Dlatego też zaleca się, aby przy cerze narażonej na częste zanieczyszczenia, stosować oczyszczanie wodorowe w połączeniu np. z kawitacją profilaktycznie raz w miesiącu. Najbardziej optymalne efekty uzyskuje się przy jednoczesnym stosowaniu zabiegów łączonych metod (czyszczenie wodorowe + peeling kawitacyjny), gdzie kawitacja pełni rolę zabiegu uzupełniającego.

02. Oczyszczanie manualne z pielęgnacją.

Oczyszczanie manualne skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Polega na ręcznym usunięciu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Zabieg oczyszczania manualnego polega na rozpulchnieniu skóry a co za tym idzie otworzeniu porów a następnie usunięciu zalegającej w nich treści poprzez ucisk palcami. Po usunięciu zaskórników i ewentualnych prosaków dezynfekujemy skórę. Następnym etapem zabiegu oczyszczania cery jest nałożenie odpowiednio dobranej maski o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i ściągający. Na zakończenie nakładamy odpowiedni krem ochronny dostosowany do cery.
Wskazania: skóra zanieczyszczona
Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: ustalane indywidualnie
Efekt: Skóra głęboko oczyszczona, wyraźnie wygładzona, wyciszona i pełna blasku

W ciężkich przypadkach może zaistnieć potrzeba rozłożenia jednego zabiegu oczyszczania na kilka etapów (cena ustalana indywidualnie).


W skład zabiegu wchodzi: demakijaż, peeling mechaniczny, preparat rozpulchniający/zioła, oczyszczanie manualne, maska, krem.

03. Oxybrazja z pielęgnacją

Jest to peeling wodno-tlenowy, gdzie czynnikiem złuszczającym jest strumień kropelek soli fizjologicznej napędzanych i rozpraszanych ciśnieniem sprężonego tlenu. Sól fizjologiczna jest to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie wywołuje podrażnień ani skutków ubocznych. Natomiast sprężone powietrze posiada 21% tlenu, który jest nam niezbędny do życia. Jeżeli nasza skóra nie oddycha to pogarsza się jej stan. Staje się sucha, mało elastyczna, szara i w konsekwencji pomarszczona. Zabieg oxybrazji jest wykonywany metodą bezdotykową, nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu urządzenia ze skórą. Dzięki temu zabieg jest w 100% higieniczny i bezpieczny.

Wskazania: zabieg dla każdego (żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, pełnym toksyn i chemii oraz przebywamy w klimatyzowanych autach i pomieszczeniach) – każdy rodzaj skóry nawet naczyniowa (hartowanie naczyń krwionośnych) i z trądzikiem różowatym – nadmierne wydzielanie łoju – stany zapalne skóry (eliminacja bakterii beztlenowych, które powodują powstawanie trądziku pospolitego) – redukcja obrzęków.

Przeciwwskazania: w trakcie leczenia retinoidami oraz, gdy od zakończenia terapii nie minęło pół roku – w ciągu ostatniego tygodnia był wykonany zabieg mocnymi kwasami – skóra jest skaleczona – zakażenia bakteryjne skóry, np. liszajec zakaźny – zakażenia wirusowe skóry, np. brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny – zakażenia grzybicze skóry – nowotwory skóry – naczyniaki jamiste – skóra powiek.

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: jednorazowo lub w serii 6-8 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym gdy skóra jest mieszana, łojotokowa, trądzikowa, ze zmarszczkami i przebarwieniami. Co dwa tygodnie, gdy skóra jest delikatna, wrażliwa, naczynkowa i sucha.

Efekt: Wyzwala naturalną oraz samoistną regeneracji i odbudowy skóry ponieważ pobudzanie proces naskórkowania – czyli gojenia. Wykonywana kilkakrotnie, daje zauważalny efekt na poziomie skóry właściwej, gdzie zachodzą procesy syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. W trakcie zabiegu odczuwalny jest kojący chłód, który korzystnie wpływa na naczynia krwionośne hartując je, a tym samym wzmacniając. Dodatkowo łagodzi podrażnienia, obkurcza pory oraz zmniejsza ich widoczność. Skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, dotleniona, zmiękczona i odświeżona.

W skład zabiegu wchodzi: demakijaż, peeling mechaniczny, maska, krem.

04. Peeling kawitacyjny* z sonoforezą i pielęgnacją.

Jest to zabieg kosmetyczny, którego główny celem jest oczyszczenie skóry. Zjawisko kawitacji związane jest z powstaniem pęcherzyków gazowych. Drgania przenoszone na skórę powodują usunięcie zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka, substancji toksycznych i pozostałości po kosmetykach. Zwalcza bakterie, które są główną przyczyną powstawania wyprysków, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Wskazania: Każdy rodzaj skóry. Skóra skłonna do wyprysków, przetłuszczania się i zapychania po oczyszczaniu manualnym dla potrzymania efektu oczyszczania.

Przeciwwskazania: Ogólne wycieńczenie organizmu – ostre zapalenie zatok – stany gorączkowe – ciąża – choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry – zastawki serca, rozrusznik – choroba nowotworowa – obecność metalowych implantów – nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca – stwardnienie rozsiane – epilepsja – choroby immunologiczne – trądzik krostkowy, ropny, różowaty – terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – 3 miesiące przerwy – zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie twarzy – 2 miesiące przerwy

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: aby osiągnąć oczekiwane efekty należy wykonać serię od około 3 do 10 zabiegów z częstotliwością uzależnioną od kondycji skóry, a następnie powtarzać zabieg raz w miesiącu dla podtrzymania uzyskanego efektu(przy cerze bardzo wrażliwej i unaczynionej raz na 2 miesiące)

Efekt: skóra gładka w dotyku, wyraźnie oczyszczona odświeżona i pełna blasku.

W skład zabiegu wchodzi: demakijaż, peeling mechaniczny, preparat przeznaczony do kawitacji na bazie kwasów lub srebra, serum do sonoforezy, maska, krem.
Zabieg kawitacji poradzi sobie jedynie z zaskórnikami, które są płytko umiejscowione pod skórą. W przypadku mocno zanieczyszczonej cery, z dużą ilością głęboko osadzonych wągrów, peeling kawitacyjny będzie jedynie zabiegiem uzupełniającym manualne oczyszczanie twarzy. Dlatego też zaleca się, aby przy cerze narażonej na częste zanieczyszczenia, stosować ultradźwięki przynajmniej raz w miesiącu. Najbardziej optymalne efekty uzyskuje się przy jednoczesnym stosowaniu obu metod (czyszczenie manualne + peeling kawitacyjny), gdzie kawitacja pełni rolę zabiegu uzupełniającego.

05. Mezoterapia bezigłowa* z pielęgnacją.

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla zabiegów tradycyjnej mezoterapii igłowej. Czynnikiem wprowadzającym koktajl w głąb skóry jest impuls prądu elektrycznego. Preparat leczniczy naniesiony na skórę wprowadzany jest drogą transdermalną przy użyciu głowicy połączonej ze źródłem prądu.

Wskazania: zaburzenie równowagi hydrolipidowej, skóra sucha, szara, niedotleniona, opalona i łuszcząca się, skóra ze zmarszczkami wymagająca poprawy napięcia i ujędrnienia, skóra palacza, naczyniowa, trądzikowa.

Przeciwwskazania: ciąża – karmienie piersią – epilepsja – nadwrażliwość skóry – stany zapalne skóry – choroby żył – choroby serca – rozrusznik serca – metalowe elementy w ciele – nowotwory – choroby tarczycy.

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: jednorazowo lub jako kuracja 3 zabiegi co 2 dni.

Efekt: w zależności od zastosowanego preparatu – poprawa kondycji skóry, rozświetlenie, nawilżenie skóry, wyciszenie rumienia, wzmocnienie naczyń włosowatych, odnowa płaszcza hydro-lipidowego, wypłycenie zmarszczek, ujędrnienie, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, stymulacja metabolizmu komórek skóry, dotlenienie dla cer zatrutych nikotyną.

W skład zabiegu wchodzi: demakijaż, peeling mechaniczny, serum, maska, krem.

06. Fale radiowe (RF)* z pielęgnacją.

Zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia emitującego falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej. Działanie RF polega na przekazaniu ciepła skórze a dokładniej na miejscowym nagrzewaniu tkanek w obrębie skóry właściwej.Pod wpływem temperatury poprawia się mikrocyrkulacja, dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Dzięki temu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Dodatkowo przyspieszony zostaje drenaż limfatyczny oraz eliminacja toksyn.Podgrzanie włókien kolagenowych wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji obecnych włókien kolagenowych dając efekt liftingu skóry. Zabieg falami radiowymi nie tylko niweluje efekty starzenia, ale działa również zapobiegawczo zwiększając odporność, gęstość, elastyczność, napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery.

Wskazania: zaburzenie profilaktyka przeciwzmarszczkowa – utrata jędrności skóry również spowodowana np. szybką utrata wagi np. po ciąży – tzw. „chomiki”- potrzeba poprawy kolorytu cery – niedożywienie i niedotlenienie tkanek skóry – spięte mięśnie twarzy – odbudowa włókien kolagenowych np. po ciąży – obrzęki pod oczami.

Przeciwwskazania: ciąża – karmienie piersią – menstruacja (zabieg na okolice brzucha) – aparaty słuchowe – rozrusznik – zastawki serca – elektroniczne urządzenia w ciele – implanty metalowe, silikonowe – wkładka wewnątrzmaciczna – złote nici (po dwóch latach od zabiegu po konsultacji i za zgodą lekarza) – botox, wypełniacze- stany zapalne organizmu – gorączka – ekstrakcja zęba – aktywne infekcje skóry (wirusowe – opryszczka, bakteryjne, grzybicze) – przerwanie ciągłości skóry – stany zapalne skóry – łuszczyca – poważne poparzenia – przerost blizn – choroba nowotworowa – choroby serca – przebyty zawał – zaćma, jaskra (wymagana zgoda lekarza) – żylaki, zapalenie żył (w miejscu wykonywanego zabiegu) – zaburzenia krążenia obwodowego – nadciśnienie tętnicze (wymagana zgoda lekarza) – cukrzyca (wymagana zgoda lekarza) – terapia hormonalna (przeciwwskazanie względne) – choroby neurologiczne, np. epilepsja – choroby autoimmunologiczne min.: stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Sjorgena itp. – choroby tarczycy (nieuregulowane, w stanie ostrym) – zaburzenia krzepliwości krwi – zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła – poważne choroby zakaźne: gruźlica, HIV, AIDS.

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: jednorazowo lub w serii 5-8 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym.

Efekt: Poprawa odżywienia i dotlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Pierwsze rezultaty poprawy jędrności i napięcia skóry są widoczne po około 3-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku 30-55 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, u osób starszych wyniki są również dobre, zwłaszcza, gdy kuracja jest intensywniejsza.

W skład zabiegu podstawowego wchodzi: demakijaż, peeling mechanizny, żel do fal radiowych, maska, krem.

07. Mikrodermabrazja diamentowa* z pielęgnacją.

Jest to metoda mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy pokrytej kryształkami diamentowymi a wiec jest to pewnego rodzaju peeling. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka dochodzi do stymulacji tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Złuszczanie następuje stopniowo – w serii zabiegów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn.

Wskazania: -trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy) – blizny potrądzikowe -łojotok -suchość skóry – zaskórniki, prosaki – rogowacenie przymieszkowe – rozszerzone pory – blizny zanikowe i przerosłe – przebarwienia i odbarwienia – uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja) – szorstki, zrogowaciały naskórek – rozstępy – odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi -wiotkość skóry.

Przeciwwskazania: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny) – zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa) – zakażenia grzybicze – trądzik krostkowy i ropowiczy – trądzik różowaty – nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry) – nowotwory skóry i znamiona – naczyniaki jamiste – terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa) – skłonności do keloidów (bliznowców) – zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (wskazana co najmniej dwumiesięczna przerwa)

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: jednoarozowo lub w serii od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się co 4 – 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

Efekt: skóra gładka w dotyku, pełna blasku.

W skład zabiegu podstawowego wchodzi: demakijaż, maska, krem.

08. Peelingi chemiczne - kwasy.

Peeling chemiczny to jeden z rodzajów zabiegów kosmetycznych z użyciem kwasów. Jest procedurą polegająca na wywołaniu kontrolowanego złuszczania naskórka i/lub górnych warstw skóry właściwej przy użyciu różnych roztworów chemicznych w celu usunięcia zmian chorobowych, defektów kosmetycznych oraz poprawy wyglądu skóry. Peeling chemiczny jest doskonały dla osób w każdym wieku. Reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom, pomaga zachować gładką i promienna cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresowa odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.

Wskazania: pierwsze objawy starzenia się skóry – blizny – zmiany barwnikowe (przebarwienia po trądziku bądź nadmiernej ekspozycji słonecznej) – nadmierny łojotok – trądzik młodzieńczy – zmarszczki – brak elastyczności skory – skóra szara, pozbawiona blasku – teleangiektazje

Przeciwwskazania: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny) – zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa)- nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry) – nowotwory skóry i znamiona – naczyniaki jamiste – terapia doustna pochodnymi wit. A, Roaccutane (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa) – skłonności do keloidów (bliznowców) – zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (wskazana co najmniej dwumiesięczna przerwa) – alergie skórne – uczulenie na składnik preparatu.

Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegu: w serii 6 zabiegów co 7-14 dni. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się raz w miesiącu zabieg przypominający.

W skład zabiegu wchodzi: demakijaż, kwas, maska, krem.


Dostępne kwasy: lactobionowy, szikimowy, fitowy, migdałowy, azelainowy, salicylowy, glikolowy, jabłkowy, ferulowy, mat ferul, pirogronowy, mlekowy, GABA.

opcjonalne

Opcjonalnie do zabiegów (zabiegi rozszerzone)

09. Sonoforeza/ultradźwięki

Zabieg polega na przenikaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Umożliwia przenikanie witamin oraz peptydów. Ultradźwięki usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii, wzmagają przepływ krwi i limfy jest to doskonałe dopełnienie zabiegu.

Wskazania: do każdego rodzaju skóry: skóra płytko unaczyniona – z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi i tendencją do ich pękania – teleangiektazje – trądzik różowaty – nadmierny łojotok skóry – rozszerzone pory skóry – trądzik (różne jego odmiany) – blizny, bliznowce – przebarwienia – nadwrażliwość i podrażnienia skóry – skóra sucha (nawilżenie głębszych warstw skóry) – odmrożenia – skóra atroficzna – zwiotczenia skóry i mięśni (poprawa napięcia)

Przeciwwskazania: ciąża – choroba nowotworowa – metalowe elementy w ciele (w obszarze zabiegowym) – choroby serca – niewyrównane nadciśnienie – choroby żył: zakrzepowe zapalenie żył, żylaki, zakrzepica – rozrusznik serca – choroby bakteryjne i zakaźne – wszelkie dermatozy skóry – epilepsja – nadwrażliwość skóry – stany zapalne – przerwana ciągłości skóry – stan ogólnego wyniszczenia organizm.

Efekt: zależny jest od użytego preparatu, ale również od wpływu samych ultradźwięków na tkanki skórne. Obejmuje ono takie reakcje jak wzrost przepuszczalności błon komórkowych, aktywacja metabolizmu komórkowego, zwiększone oddychanie komórkowe.

10. Jonoforeza

Jest to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek, za pomocą siły pola elektrycznego jonów specjalnych preparatów działających leczniczo. Jony po wniknięciu do skóry gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej w pobliżu powierzchownej sieci naczyń krwionośnych skąd zostają rozprowadzone z prądem krwi po ustroju.

Wskazania: rozszerzone naczynia krwionośne – trądzik różowaty – nadmiernie rozszerzone pory.

Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia – stan zapalny organizmu (gorączka) – metalowe części w organizmie i na ciele (biżuteria) – ostry trądzik ze zmianami ropnymi – nowotwory i stany po ich usunięciu – choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry – wypryski i przerwana ciągłość skóry – stany ropne około zębowe – stany ropne migdałków – epilepsja – możliwość wystąpienia uczulenia na leki stosowane do zabiegu.

Efekt: zależny jest od użytego preparatu.

11. Darsonwalizacja*

Jest to zabieg z wykorzystaniem prądów D’arsonvla. Pomimo wysokiego napięcia ten prąd charakteryzuje się małym natężeniem. Prądy tego rodzaju doprowadzone są do organizmu za pomocą szklanych elektrod. Prąd wysokiej częstotliwości przepływa przez elektrody w której wnętrzu panuje próżnia i wywołuje w niej wyładowanie w postaci iskier. Po włączeniu prądu w wyniku jonizacji wokół elektrod wytwarza się ozon, który działa bakteriobójczo i dezynfekująco. Darsonwalizacja powoduje miejscowe przekrwienie pobudzenie przemiany materii, ma również wpływ na zakończenia nerwów. Ponadto hamuje czynność wydzielniczą gruczołów łojowych.

Przeciwwskazania: ciąża – nadciśnienie – obrzęki – nadpobudliwość nerwowa – choroby serca – uszkodzenia i rany na skórze – stany zapalne i gorączkowe – epilepsja – rozrusznik serca – astma – obecność metalowych implantów w ciele – trądzik różowaty – rozszerzone naczynka krwionośne.

Efekt: dezynfekcja skóry – oczyszczenie skóry – uspokaja – odświeża – wysuszenie zmian trądzikowych, ropnych – przyśpiesza proces gojenia – stymuluje procesy regeneracji i odnowy.

12. Waponizacja

Jest to zabieg inaczej nazywany sauną twarzy. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie zwane wapozonem. Wapozon jest aparatem wytwarzającym parę wodną. Stosuje się go w celu uzyskania czynnego przekrwienia skóry, pobudzenia przemiany komórkowej skóry, rozpulchnienia naskórka, które powoduje lepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w aplikowanych preparatach, rozszerzenia gruczołów łojowych, rozluźnienia zbitej warstwy rogowej naskórka. Zabieg stymuluje wydzielanie potu, nawilża i głęboko dotlenia skórę.

Wskazania: podczas zabiegów oczyszczających – nawilżających.

Przeciwwskazania: teleangiektazje – trądzik różowaty – choroby górnych dróg oddechowych – gruźlica – astma – duszność – alergia – stany zapalne – zakaźne skóry – opryszczka – uszkodzenie naskórka – nadwrażliwość na ciepło.