Kosmetologia Holistyczna

Wszystkie informacje o rabatach dostępne są w Regulaminie

start / oferta / uroda / pielęgnacja / (O2)

zabiegi z użyciem tlenu

Oxybrazja i infuzja tlenowa*

Czym jest oxybrazja? 

Oxybrazja to peeling wodno-tlenowy, w którym czynnikiem złuszczającym jest strumień kropelek soli fizjologicznej napędzanych i rozpraszanych ciśnieniem sprężonego tlenu. Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%), identyczny ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest neutralna dla organizmu i nie wywołuje podrażnień ani skutków ubocznych. Sprężone powietrze zawiera 21% tlenu, który jest niezbędny do życia. Jeśli skóra nie oddycha prawidłowo, staje się sucha, mało elastyczna, szara i pomarszczona. Zabieg oxybrazji jest wykonywany metodą bezdotykową, co zapewnia stuprocentową higieniczność i bezpieczeństwo.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem oxybrazji?

Wskazania 

Oxybrazja to zabieg dla każdego, ponieważ żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, pełnym toksyn i chemii oraz przebywamy w klimatyzowanych autach i pomieszczeniach. Wskazana dla każdego rodzaj skóry, w tym naczyniowej (hartowanie naczyń krwionośnych) i z trądzikiem różowatym (w związku z nadmierne wydzielanie łoju). Oxybrazję zaleca się też przy stanach zapalnych skóry, ponieważ podczas zabiegu następuje eliminacja bakterii beztlenowych, które powodują powstawanie trądziku pospolitego. Oxybrazja pomaga też przy redukcji obrzęków.

Przeciwwskazania 

Zabiegu oxybrazji nie zaleca się, jeśli w trakcie leczenia retinoidami oraz gdy od zakończenia terapii nie minęło pół roku lub w ciągu ostatniego tygodnia był wykonany zabieg mocnymi kwasami. Jeśli skóra jest skaleczona, występują zakażenia bakteryjne skóry, np. liszajec zakaźny, zakażenia wirusowe skóry, np. brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny, zakażenia grzybicze skóry, nowotwory skóry,  naczyniaki jamiste – także nie zaleca się zabiegu oxybrazji.  Skóry powiek również nie należy poddawać zabiegowi.

Częstotliwość zabiegu 

Jednorazowo lub w serii 6-8 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym gdy skóra jest mieszana, łojotokowa, trądzikowa, ze zmarszczkami i przebarwieniami. Co dwa tygodnie, gdy skóra jest delikatna, wrażliwa, naczynkowa i sucha.

Efekty

Oxybrazja wyzwala naturalną oraz samoistną regenerację i odbudowę skóry, ponieważ pobudza proces naskórkowania – czyli gojenia. Wykonywana kilkukrotnie daje zauważalny efekt na poziomie skóry właściwej, gdzie zachodzą procesy syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. W trakcie zabiegu odczuwalny jest kojący chłód, który korzystnie wpływa na naczynia krwionośne hartując je, a tym samym wzmacniając. Dodatkowo oxybrazja łagodzi podrażnienia, obkurcza pory oraz zmniejsza ich widoczność. Skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, dotleniona, zmiękczona i odświeżona.

Zabieg obejmuje: demakijaż, peeling, maska, krem.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem infuzji tlenowej?

Czym jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa jest to nieinwazyjny zabieg polegający na zastosowaniu czystego tlenu o wysokim stężeniu w połączeniu z odpowiednim serum. Tlen jest niezbędny do życia i bierze udział w wielu reakcjach chemicznych procesów fizjologicznych utrzymujących homeostazę organizmu. Tlen dociera do głębokich warstw skóry, aktywując dotlenienie i metabolizm komórek. W ten sposób poprawia stan energetyczny komórek skóry, przyspieszając ich metabolizm i procesy regeneracji oraz sprawia, że podziały komórkowe są bardziej efektywne, a co najważniejsze wpływa na rozbudowę sieci naczyń krwionośnych (angionenezę). Tlen wykazuje również silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych.

Wskazania

Infuzja tlenowa, podobnie jak oxybrazja to zabieg dla każdego, ponieważ żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, pełnym toksyn i chemii oraz przebywamy w klimatyzowanych autach i pomieszczeniach. Wskazana jest dla każdego rodzaj skóry, w tym naczyniowej (hartowanie naczyń krwionośnych) i z trądzikiem różowatym (w związku z nadmierne wydzielanie łoju). Infuzję tlenową zaleca się też przy stanach zapalnych skóry, ponieważ podczas zabiegu następuje eliminacja bakterii beztlenowych, które powodują powstawanie trądziku pospolitego. Infuzja tlenowa pomaga też przy redukcji obrzęków.

Przeciwwskazania 

Do zabiegu infuzji tlenowej brak jest przeciwskazań, ponieważ jest on całkowicie nieinwazyjny.

Częstotliwość zabiegu: jednorazowo lub w serii 6-8 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym .

Efekt:  Promienność – wrażenie jakby skóra „złapała oddech”. Dodatkowo zabieg łagodzi podrażnienia, a skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, dotleniona, zmiękczona i odświeżona.

Zabieg obejmuje:  demakijaż, peeling, serum, maska, krem.

* Zabiegi z użyciem tlenu dostępne są tylko w Gabinecie Essentia w Poniatowej