Kosmetologia Holistyczna

Wszystkie informacje o zniżkach, dostępne w Regulaminie

start / oferta / uroda / pielęgnacja / mikrodermabrazja

opis

Mikrodermabrazja

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA jest to metoda mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy pokrytej kryształkami diamentowymi a wiec jest to pewnego rodzaju peeling. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka dochodzi do stymulacji tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Złuszczanie następuje stopniowo – w serii zabiegów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn.

Wskazania: trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy) – blizny potrądzikowe -łojotok -suchość skóry – zaskórniki, prosaki – rogowacenie przymieszkowe – rozszerzone pory – blizny zanikowe i przerosłe – przebarwienia i odbarwienia – uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja) – szorstki, zrogowaciały naskórek – rozstępy – odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi -wiotkość skóry.

Przeciwwskazania: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny) – zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa) – zakażenia grzybicze – trądzik krostkowy i ropowiczy – trądzik różowaty – nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry) – nowotwory skóry i znamiona – naczyniaki jamiste – terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa) – skłonności do keloidów (bliznowców) – zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (wskazana co najmniej dwumiesięczna przerwa).

Częstotliwość zabiegu: jednorazowo lub w serii od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się co 4 – 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

Efekt: skóra gładka w dotyku, pełna blasku.

Zabieg obejmuje: demakijaż, maska, krem.