Kosmetologia Holistyczna

Wszystkie informacje o zniżkach, dostępne w Regulaminie

start / oferta / uroda / pielęgnacja / (O2)

opis

Oxybrazja / Infuzja tlenowa*

OXYBRAZJA jest to peeling wodno-tlenowy, gdzie czynnikiem złuszczającym jest strumień kropelek soli fizjologicznej napędzanych i rozpraszanych ciśnieniem sprężonego tlenu. Sól fizjologiczna jest to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie wywołuje podrażnień ani skutków ubocznych. Natomiast sprężone powietrze posiada 21% tlenu, który jest nam niezbędny do życia. Jeżeli nasza skóra nie oddycha to pogarsza się jej stan. Staje się sucha, mało elastyczna, szara i w konsekwencji pomarszczona. Zabieg oxybrazji jest wykonywany metodą bezdotykową, nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu urządzenia ze skórą. Dzięki temu zabieg jest w 100% higieniczny i bezpieczny.

Wskazania: zabieg dla każdego (żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, pełnym toksyn i chemii oraz przebywamy w klimatyzowanych autach i pomieszczeniach) – każdy rodzaj skóry nawet naczyniowa (hartowanie naczyń krwionośnych) i z trądzikiem różowatym – nadmierne wydzielanie łoju – stany zapalne skóry (eliminacja bakterii beztlenowych, które powodują powstawanie trądziku pospolitego) – redukcja obrzęków.

Przeciwwskazania: w trakcie leczenia retinoidami oraz, gdy od zakończenia terapii nie minęło pół roku – w ciągu ostatniego tygodnia był wykonany zabieg mocnymi kwasami – skóra jest skaleczona – zakażenia bakteryjne skóry, np. liszajec zakaźny – zakażenia wirusowe skóry, np. brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny – zakażenia grzybicze skóry – nowotwory skóry – naczyniaki jamiste – skóra powiek.

Częstotliwość zabiegu: jednorazowo lub w serii 6-8 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym gdy skóra jest mieszana, łojotokowa, trądzikowa, ze zmarszczkami i przebarwieniami. Co dwa tygodnie, gdy skóra jest delikatna, wrażliwa, naczynkowa i sucha.

Efekt: Wyzwala naturalną oraz samoistną regeneracji i odbudowy skóry ponieważ pobudzanie proces naskórkowania – czyli gojenia. Wykonywana kilkakrotnie, daje zauważalny efekt na poziomie skóry właściwej, gdzie zachodzą procesy syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. W trakcie zabiegu odczuwalny jest kojący chłód, który korzystnie wpływa na naczynia krwionośne hartując je, a tym samym wzmacniając. Dodatkowo łagodzi podrażnienia, obkurcza pory oraz zmniejsza ich widoczność. Skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, dotleniona, zmiękczona i odświeżona.

Zabieg obejmuje: demakijaż, peeling kremowy, maska, krem.

INFUZJA TLENOWA to nieinwazyjny zabieg polegający na zastosowaniu czystego tlenu o wysokim stężeniu w połączeniu z odpowiednim serum. Tlen jest niezbędny do życia i bierze udział w wielu reakcjach chemicznych procesów fizjologicznych utrzymujących homeostazę organizmu. Tlen dociera do głębokich warstw skóry, aktywując dotlenienie i metabolizm komórek w wyniku czego poprawia stan energetyczny komórek skóry, przyspieszając ich metabolizm i procesy regeneracji oraz sprawia, że podziały komórkowe są bardziej efektywne a co najważniejsze wpływa na rozbudowę sieci naczyń krwionośnych (angionenezę). Tlen wykazuje również silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne poprzez co polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych.

Wskazania: zabieg dla każdego (żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, pełnym toksyn i chemii oraz przebywamy w klimatyzowanych autach i pomieszczeniach) – każdy rodzaj skóry nawet naczyniowa i z trądzikiem różowatym – nadmierne wydzielanie łoju – stany zapalne skóry (eliminacja bakterii beztlenowych, które powodują powstawanie trądziku pospolitego) – redukcja obrzęków.

Przeciwwskazania: brak – zabieg jest całkowicie nieinwazyjny.

Częstotliwość zabiegu: jednorazowo lub w serii 6-8 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym .

Efekt: Efekt: Promienność – wrażenie jakby skóra „złapała oddech”. Dodatkowo łagodzi podrażnienia a skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, dotleniona, zmiękczona i odświeżona.

Zabieg obejmuje:  demakijaż, peeling kremowy, serum, maska, krem.